Uchwyty meblowe to element kuchni, który wielu wydaje się mało istotny, a jednak, o tym jakie może mieć on znaczenie przekonuje się każdy, kto choć raz źle dobrał wygląd gałek do kuchni. To na co w pierwszej kolejności zwracamy uwagę wybierając uchwyty meblowe, to zapewne wygląd uchwytów, powinniśmy jednak pamiętać również o tym, że uchwyty do mebli będą bardzo mocno eksploatowane, częściej bowiem korzysta się z nich zazwyczaj, niż z uchwytów np. w sypialni. Dlatego warto wybrać produkty, które są dobre jakościowo, nawet jeśli przez to kosztują nieco więcej. Taka inwestycja po prostu nam się opłaci.
Wybór uchwytów meblowych jest naprawdę spory, możemy wybrać pomiędzy gałkami, klamkami oraz uchwytami zintegrowanymi. Coraz częściej możemy spotkać również mechanizmy dotykowe. Te ostatnie są bardzo wygodne, jedyny mankament stanowią plamy, które mogą pozostawać na meblach za sprawą brudnych palców, które odbijają się na miejscu uchwytu. Dlatego należy zwracać baczną uwagę na czystość mebli.

meble-kuchenne-na-zamowienie

Co sezon możemy obserwować zmiany w dostępnych systemach otwierających. Kolekcje te inspirowane są oczywiście trendami, które panują w świecie meblowej mody. Możemy wybrać uchwyty w postaci gałek, które stylizowane będą na starsze. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza w kuchni, która odznacza się wystrojem klasycznym. Na rynku znajdziemy mnóstwo uchwytów meblowych w stylu retro. Pośród standardowych gałek znajdziemy również te z masy perłowej, porcelany oraz mosiądzu. Warto wybrać taki model, który nie znudzi nam się po roku, ponieważ niektóre z rodzajów uchwytów bardzo trudno wymienić. Na pewno warto także kupić taki model, który wytrzyma wiele lat i dość duże natężenie użytkowania.
Uchwyty meblowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, wygląd także jest istotny, ale jest on jednak sprawą drugorzędną w tym porównaniu. Dlatego warto wypróbować uchwyt przed dokonaniem jego zakupu, chociażby przykładając dłoń do uchwytu. Jeśli wybierzemy uchwyty meblowe wpuszczone, to pamiętajmy, że są one montowane na stałe we frontach i ich wymiana jest praktycznie niemożliwa.