Szukasz idealnej usługi

Znalezienie renomowanej, wysokiej jakości i przystępnej cenowo usługi outsourcingu księgowości płac może być trudne, biorąc pod uwagę liczbę firm usługowych dostępnych obecnie, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić wyszukiwanie.

  • Dobrym początkiem jest poproszenie o referencje innych właścicieli firm, którym ufasz. Jeśli od jakiegoś czasu pracują z firmą outsourcingową płac, są szanse, że wykonują całkiem dobrą robotę.
  • Nie jest też złym pomysłem przeglądanie internetowych recenzji firm, które Cię interesują. Nie wszyscy oceniają firmy, z których korzystają, ale zazwyczaj znajdziesz kilka opinii, które pomogą Ci zdecydować, czy zlecić im usługi księgowo-księgowe.
  • Wiedza o tym, jakich usług potrzebujesz, również znacznie zawęzi listę dostawców. Dobrym pomysłem jest sporządzenie listy wszystkiego, czego potrzebujesz, zanim się z nimi skontaktujesz.

Ceny

Usługi płacowe w większości przypadków pozwolą małym firmom zaoszczędzić pieniądze, ale nadal dobrym pomysłem jest uzyskanie najlepszej możliwej ceny za te usługi. Gdy już wiesz dokładnie, czego potrzebujesz od firmy, z której ostatecznie będziesz korzystać, możesz zawęzić grupę firm, które spełniają te potrzeby i porównać ceny.

Niektóre firmy zajmujące się outsourcingiem księgowości obciążają swoich klientów raz w miesiącu, podczas gdy inne pobierają opłaty za każdy okres płatności. Od Ciebie zależy, który typ planu najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie.

Przetestuj to

Gdy już zawęzisz wybór do jednej lub dwóch firm, sprawdź, czy naprawdę oferują to, co reklamują. Chociaż większość firm nie daje Ci miesiąca lub dwóch na przetestowanie swoich usług, możesz zrobić kilka rzeczy, aby upewnić się, że otrzymasz od firmy dokładnie to, czego potrzebujesz.

  • Zwykle dość łatwo jest znaleźć obecnych i byłych klientów, więc skontaktowanie się z nimi i dowiedzenie się jak najwięcej (o firmie, którą rozważasz outsourcing), powinno zapewnić pewien wgląd.
  • Jeśli firma udostępnia swoim klientom oprogramowanie do użytku, upewnij się, że w pełni je rozumiesz, zanim przejdziesz dalej. Teraz jest dobry moment, aby sprawdzić, czy obsługa klienta firmy jest na najwyższym poziomie.
  • Chcesz poznać firmę, z której możesz potencjalnie skorzystać, abyś nie tracił na nie czasu ani pieniędzy, jeśli nie mogą zapewnić Ci usługi na najwyższym poziomie.

Zdecyduj się

Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele świetnych firm, którym możesz zlecić zadania księgowe i księgowe, jeśli przeprowadzisz badania. To tylko kwestia poświęcenia czasu, aby upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli wykonałeś wszystkie powyższe kroki, masz duże szanse na znalezienie firmy outsourcingowej, z której będziesz mógł korzystać przez wiele lat.